Słownik marketingowy T

Słownik marketingowy T

Targetowanie – kierowanie reklamy do osób wybranych wedle ściśle określonychh kryteriów np. demograficznych, psychograficznych.

Traffic – ruch na stronie internetowej generowany przez użytkowników odwiedzających stronę w określonym czasie.

Testy A/B – metoda badawcza polegająca na porównaniu dwóch wersji strony internetowej, w celu wybrania lepszej. Badaniu może podlegać różnica względem jednego lub kilku elementów. W teście powinno uczestniczyć minimum 50 respondentów na wersję. Pozwala na porównanie 1 elementu w 2 projektach jednocześnie.

Tweet – krótka wiadomość tekstowa (max. 280 znaków) .

Transmisja wideo – rodzaj postu na Fb, prowadzona na żywo, zapisana na osi czasu użytkownika i możliwa do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie.

Twitter Moments – umożliwiają użytkownikom tworzenie historii z wykorzystaniem tweetów, publikowanych w serwisie zdjęć czy własnych materiałów wgrywanych z pamięci urządzenia, na którym są tworzone.

TrueView in-Stream – reklama ,,pre, mid, post roll – pomijalna po 5 sekundach – max. 3 min., rozliczana tylko za 30 sekund obejrzenia albo wyświetlenia całości spotu, jeśli był krótszy niż 30 sekund lub gdy użytkownik wykona akcję, np. Kliknie w któreś z możliwych linkujących rozszerzeń, CTA.

TrueView Discovery – reklama YouTube przez panem Google Ads – reklamy miniatury wyświetlane w wynikach wyszukiwania YouTube, obok podobnych filmów, np. Na stronie głównej, w partnerskich witrynach i aplikacjach – płatne w modelu CPC/CPV, gdy użytkownik zdecyduje się je obejrzeć.

Tagi UTM (Urchin Tracking Module) – to ustalone przez Google parametry śledzenia. Dodaje się je do linków. Dzięki temu Google Analytics rozpoznaje dokładnie, skąd pochodzi ruch, jak również może odróżnić na przykład 2 różne banery reklamowe.

Term – wykorzystywane do rozróżniania reklam w płatnych wynikach wyszukiwania. Może to być hasło Twojej reklamy. Jest to słowo kluczowe, które użytkownik wpisuje w wyszukiwarce.

Sprawdź nasz słownik U!

Sprawdź również
Słownik marketingowy W

Słownik marketingowy W

Web 2.0 – określenie serwisów internetowych, w których podstawową rolę odgrywa treść generowana przez użytkowników tych serwisów. Termin funkcjonuje od 2004 r. (twórcy: O’Reilly Media

Czytaj więcej »