Jak korzystać z TikTok Opowieści okładka

Jak korzystać z TikTok Opowieści?

TikTok wprowadził ostatnio nową funkcję na swoją platformę, jaką są opowieści. Nie każdy użytkownik TikToka ma już dostępną tę funkcję, jednak mimo wszystko warto się z nią zapoznać, bo już wkrótce zawojuje platformę i pomoże osiągać wysokie zasięgi. Jak korzystać z TikTok Opowieści?

Czym są TikTok Opowieści i jak korzystać z TikTok Opowieści?

Czym są opowieści? To nic innego jak odpowiednik instagramowego stories, gdzie użytkownicy mogą wrzucać krótkie relacje widoczne dla innych przez 24 godziny. Po wrzuceniu opowieści, możesz sprawdzać kto z użytkowników ją obejrzał, skomentował lub zareagował.

TikTok Opowieści - TikTok bestin.

Jak korzystać z TikTok Opowieści?

Przede wszystkim, aby je wstawić, musisz mieć najnowszą aktualizację aplikacji. Bez niej nie będziesz mieć możliwości tworzenia relacji.

Jak stworzyć relację?

  1. Wejdź na swój profil i naciśnij niebieski plusik przy Twoim zdjęciu profilowym.
  2. Nagraj filmik lub wstaw zdjęcie, które chcesz opublikować w opowieściach.
  3. Dodaj napisy do materiału lub inne efekty, które są dostępne również przy nagrywaniu tradycyjnych TikToków.
  4. Dodaj relację.

Jak oglądać opowieści innych?

Aby obejrzeć czyjeś opowieści, musisz wejść na jego profil. Jeśli zdjęcie główne jest otoczone niebieskim obramowaniem, oznacza to, że dodał w ostatnim czasie opowieść, która możesz zobaczyć poprzez kliknięcie ikonki.

Opowieści są również dostępne na stronie głównej dla ciebie lub w obserwowanych. Wtedy wyświetlają się z niebieskim napisem Opowieści nad opisem.

Czy TikTok Opowieści mogą przynieść zasięgi?

Nie ma jeszcze żadnych dowodów na to, że używanie nowej funkcji TikToka może znacznie podnieść zasięgi. Z doświadczenia na innych platformach możemy przypuszczać, że jest to jednak bardzo możliwe i w najbliższym czasie konta mogą się o tym przekonywać.

Na doświadczeniu Instagrama i wstawianych Rolek można zauważyć, że nowe funkcje platform są bardzo promowane przez media, a użytkownicy, którzy z nich chętnie korzystają i tym samym pomagają w promowaniu, zostają nagrodzeni w postaci szerszych zasięgów. Czy warto wstawiać TikTok opowieści? Jak najbardziej tak!

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości pisz śmiało na maja@bestin.media. Zajrzyj także do naszych innych wpisów na temat TikToka i zajrzyj na tego, którego prowadzimy! Natomiast jeśli interesują Cię reklamy TikTok, zobacz naszą ofertę!

Sprawdź również
Słownik marketingowy U

Słownik marketingowy U

UGC – (czyli: User Generated Content) – treści (wpisy, zdjęcia, wideo itp.) tworzone przez użytkowników serwisu, platformy itp. Unique User/Unique Visitor (UU/UV) – unikalny użytkownik.

Czytaj więcej »
Czym jest cold mailing

Czym jest cold mailing?

Cold mailing to jeden z najbardziej efektywnych narzędzi marketingu internetowego. Jego głównym celem jest zbieranie leadów oraz nawiązywanie relacji z potencjalnymi Klientami. Czym jest cold

Czytaj więcej »