TikTok Creative Center okładka

TikTok Creative Center – jak z niego korzystać i czemu warto?

TikTok już dawno przestał być portalem do tańca i udawanego śpiewania. Obecnie przechodzi transformację w bardzo korzystne i efektywne narzędzie marketingowe, a liczba użytkowników stale się zwiększa. Podobnie jak próg wiekowy. Dowiedz się więcej o TikTok Creative Center!

Firmy coraz częściej decydują się na działania marketingowe właśnie tam, a jest to spowodowane kilkoma czynnikami:

 • łatwością wchodzenia w “viral” TikToków, bez ograniczenia czasowego. Oznacza to, że zasięgi może zacząć zbierać filmik nagrany nawet kilka tygodni wstecz;

 • tanimi reklamami. Ceny za reklamy i konwersje na TikToku są mocno konkurencyjne w stosunku do tych z Instagrama lub Facebooka.

 • możliwością nawiązywania relacji z odbiorcami. Aplikacja daje możliwość nagrywania odpowiedzi, komentowania oraz tworzenia duetów z innymi użytkownikami. Dodatkowo, nasi odbiorcy mogą Cię zobaczyć, co zwiększa ich zaufanie w stosunku do firmy.

 • szybki przyrost organiczny.

Z myślą o tworzeniu contentu sponsorowanego oraz nie, TikTok zaoferował darmowe narzędzie, dzięki którym Twoje nagrania, zarówno reklamowe jak i nie, mogą osiągnąć wysoką oglądalność.

Do czego służy TikTok Creative Center?

Creative Center Tiktok to narzędzie do analizy. Jest w pełni darmowe i dostępne w przeglądarce. Jedyne co musisz zrobić, aby zacząć z niego korzystać to założyć konto. Po jego weryfikacji możesz zacząć działać.

Strona Creative Center składa się z czterech zakładek z podstronami.

 • Inspiration

 • Insights

 • Tools

 • Audio Library

 • What’s Next

W tym artykule skupimy się na pierwszych trzech stronach oraz ich podstronach.

Inspiration

Zakładka inspiracje pokazuje obecne trendy i virale w różnych kategoriach. W podstronie “Trend Discovery” zobaczysz:

 • trendujące piosenki, hashtagi i TikToki;

 • statystyki wzrostu lub spadku danego trendu;

 • liczba użyć przez innych użytkowników;

Dowiesz się również o „the latest trends” w aplikacji

TikTok Ads

Kolejne są adsy, czyli reklamy oraz bardzo zbliżona podstrona “Showcases”. Dowiesz się tam, jakie reklamy, z różny formatów są obecnie na topie. Możesz segregować je na podstawie swojej konkurencji, np. ustawić kraj docelowy, tematykę reklam lub ich formę.

Insights

W podstronie Insights znajdziesz mnóstwo wskazówek oraz statystyk, które pozwolą Ci nagrać efektowną reklamę na TikToka (TikTok Ad).

 • Creative Insights to podstrona na której znajdziesz różnego rodzaju statystyki, na podstawie których możesz stworzyć strategię swojej TikTok Ad;

 • Tutorials pomogą Ci stworzyć nietuzinkowe wideo ze specjalnymi efektami, które przyciągną uwagę Twoich odbiorców;

News&Updates to zakładka z aktualnościami, obecnymi zmianami na TikToku, abyś mógł być na bieżąco z tym, co się zmienia i aktualizuje.

Creative Tools

Creative Center Tools to miejsce, w którym na podstawie bieżących trendów i wskazówek, możesz stworzyć własną, unikatową reklamę. Creative Center Tools to edytor filmików (TikTok Video Editor), z profesjonalnymi opcjami, dzięki którym nikt nie przewinie się obok Twojej reklamy obojętnie.

Audio Library

W Audio Library znajdziesz ścieżki dźwiękowe do wykorzystania w Twojej reklamie. Nie wszystkie dźwięki z TikToka mają włączoną zgodę na wykorzystywanie komercyjne, więc taki album muzyczny z pewnością przyda Ci się w doborze dźwięku do Twojej promocji. W niektórych przypadkach będziesz mieć możliwość skorzystania z „top trending songs” lub „trending audio”.

TikTok Creative Center playlists

Na co warto zwrócić uwagę w nagrywaniu TikToków i korzystaniu z TikTok Creative Center?

Oprócz oczywistego śledzenia trendów, istnieje kilka ważnych czynności, bez których Twoje filmiki mogą nie osiągnąć wysokiego stopnia aktywności.

 • Wchodź w interakcję z innymi użytkownikami.

 • Pamiętaj dla kogo i po co nagrywasz. Trzymaj się swojej koncepcji i celu.

 • Dawaj wartość swoim odbiorcom.

 • Zadbaj o dobrą jakość i estetykę filmiku.

Mam nadzieję, że ten artykuł będzie dla Ciebie przydatny. Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, śmiało napisz do mnie na maila: maja@bestin.media

A, i koniecznie zaobserwuj nas na TikToku! Zobacz także nasze inne wpisy! Natomiast jeśli interesują Cię reklamy TikTok Ads, zobacz naszą ofertę!

Sprawdź również
Przydatne narzędzia SEO

Przydatne narzędzia SEO

Narzędzia SEO są bardzo przydatne podczas optymalizacji strony pod kątem SEO. To pracochłonna i ciężka praca, nawet dla doświadczonych marketerów. To ciągły proces, który należy

Czytaj więcej »
Słownik marketingowy W

Słownik marketingowy W

Web 2.0 – określenie serwisów internetowych, w których podstawową rolę odgrywa treść generowana przez użytkowników tych serwisów. Termin funkcjonuje od 2004 r. (twórcy: O’Reilly Media

Czytaj więcej »