Skąd czerpać informacje o marketingu?

Skąd czerpać informacje o marketingu

Uzupełnianie i poszerzanie wiedzy to niezbędny element rozwoju w każdej branży. Uczysz się przez całe życie i nieustannie zdobywasz nowe doświadczenia i umiejętności, które pomagają Ci się rozwijać na różnych płaszczyznach. Pomogą Ci w tym proponowane przez nas źródła wiedzy. Skąd czerpać informacje o marketingu?

Marketing jest rozległą oraz dynamiczną branżą, nieustannie się zmienia i modyfikuje. Dlatego tak ważne jest, aby być na bieżąco z obecnymi informacjami, a także poszerzać swój stan wiedzy o nowe zagadnienia.

Obecnie istnieje mnóstwo narzędzi, w większości darmowych, które mogą stanowić dla Ciebie źródło wiedzy na tematy stricte marketingowe, a także pomóc Ci w zdobywaniu cennych umiejętności oraz odkrywaniu nowych zagadnień.

Skąd czerpać informacje o marketingu?

Webinary

Webinary to spotkania, trwające mniej więcej godzinę, na których specjalista od danej branży, omawia zagadnienie związane ze swoją profesją. Tematy mają charakter użytkowy, wnoszą przydatne informacje, a sami użytkownicy mogą zadawać pytania prowadzącemu, na które od razu uzyskuje się odpowiedź.

Obecnie webinary prowadzone są głównie online, a udział może w nich wziąć każdy zapisany użytkownik. Często promowane są przez poszczególne firmy jako wydarzenia na Facebooku lub drogą mailową, ale równie dobrze można znaleźć o nich, informacje wpisując w wyszukiwarkę np. “webinar marketing”. Co najważniejsze, webinary są całkowicie darmowe, w przeciwieństwie do np. kursów, w które nierzadko trzeba wyłożyć fundusze własne.

Godzinne spotkanie ze specjalistą może brzmieć niezbyt przekonująco, jednak charakter webinarów jest doskonałym źródłem wiedzy ze ściśle sprecyzowanych zagadnień, które można dokładnie omówić podczas 60-minutowego spotkania.

Blogi

Blogi i wpisy to najszybszy sposób na uzyskanie informacji na trapiący nas temat bądź zagadnienie. Zagłębiając się w nie bardziej, mogą one stać się bardzo dobrym źródłem wiedzy dla np. początkujących marketerów, bądź dla osób interesujących się danym aspektem branży.

W tym wypadku, w przeciwieństwie do webinarów, musisz jednak nieco bardziej uważać. Blogi nie są poddawane weryfikacji przez ekspertów, dlatego nie zawsze możesz traktować informacje zawarte tam za prawdziwe. Warto więc korzystać z blogów oferowanych bezpośrednio przez agencje marketingowe, takie jak Tigers czy Bestin. Wtedy masz pewność, że za poszczególnymi wpisami kryją się doświadczone osoby, które mają pojęcie o zagadnieniu, na którego temat piszą.

I oczywiście, to źródło wiedzy jest również całkowicie darmowe.

Książki

W ostatnim czasie rynek literatury o marketingu znacznie się powiększył — niezmiernie nas to cieszy! Korzystanie z książek jest wygodniejsze od bloga lub webinaru, gdy chcesz poznać fundamenty np. marketingu i zahaczyć o jego różne zagadnienia. Wiedza skumulowana jest w jednym miejscu i możesz mieć pewność co do jej rzetelności. Niestety, nie masz tutaj możliwości zadawania pytań, jak np. na chacie webinaru lub w komentarzach pod postem. Książkę również trzeba kupić. Nie wiesz też, czy zawartość książki spełni Twoje oczekiwania i okaże się niezbędnym Ci źródłem wiedzy.

Mamy jednak dla Ciebie kilka propozycji książek, po które każdy marketer powinien po nie sięgnąć. Zajrzyj do naszych recenzji, a może znajdziesz coś dla siebie.

Kursy

Nikt nie podważa tego, że kursy i szkolenia to główne źródła wiedzy dla każdego, bez względu na branżę w jakiej pracuje. My całkowicie się z tym zgadzamy. Takie pakiety dają Ci mnóstwo możliwości rozwoju oraz zdobycia doświadczenia pod czujnym okiem profesjonalistów. Znajdziesz tam mnóstwo wiedzy zarówno merytorycznej, jak i praktycznej.

Oczywiście, część z kursów jest zazwyczaj płatna, jednak wciąż masz do dyspozycji wiele kursów i szkoleń darmowych. Często również jest szansa na zdobycie certyfikatów, które będą potwierdzeniem zdobytych przez Ciebie umiejętności. Naszym zdaniem – warto!

Które źródło wiedzy wybrać? Najlepiej wszystkie!

Jeśli chcesz się rozwijać i sukcesywnie dochodzić do wyznaczonych celów, musisz czerpać z każdego źródła. Obecnie masz mnóstwo możliwości zdobywania wiedzy – wykorzystaj to!

Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na: maja@bestin.media i koniecznie zajrzyj do wpisu na temat newsletterów! Natomiast jeśli interesuje Cię digital marketing, zobacz naszą stronę główną!

Sprawdź również