Jak wykorzystać TikTok w marketingu okładka

Jak wykorzystać TikTok w marketingu

TikTok, a wcześniej Musical.ly, przez wiele lat był uznawany przez Internautów jako platforma dla młodszych użytkowników do tańca i tzw. lipcynców. Obecnie jest on jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych oraz jednym z najczęściej używanych narzędzi do działań marketingowych. Zastanawiasz się, jak wykorzystać to medium to promocji na rzecz Twojej marki? W tym artykule dowiesz się, jak wykorzystać TikTok w marketingu

Budowanie wizerunku firmy

TikTok polega na publikowaniu krótkich materiałów wideo ze ścieżką dźwiękową – lektorową lub muzyczną. Pozwala na dodawanie napisów, opisów lub dodawaniu różnorodnych efektów. Dzięki temu, w krótkim czasie, możesz pokazać się Odbiorcom, a także przekazać informacje na temat Twojej firmy w interesujący i oryginalny sposób.

Pozytywne kreowanie wizerunku marki na TikToku bazuje na kilku elementach, które warto przemyśleć przed publikacją pierwszych treści.

Osoba lub zespół reprezentujący firmę na TikToku

Najlpesze efekty zasięgowe osiagają firmy, które pokazują swoich pracowników na filmikach. Wzbudza to zaufanie i sympatię widzów. Ważne jest jednak, aby osoba prowadząca profil, była związana z firmą i dobrze ją reprezentowała, gdyż po uzyskaniu popularności filmiku, będzie ona kojarzona z daną marką przez długi czas. Na prowadzącego lub prowadzących Twojego firmowego TikToka wybierz osoby kompetentne, które będą umieć odpowiadać merytorycznie na pytania lub wchodzić w interakcję z widzami oraz takie, które wzbudzają również zaufanie i sympatię, a przy tym nie będą bały się tworzyć śmiesznych filmików,  które wywołają uśmiech na twarzy odbiorców.

Dobrze przemyślany content

Treści, które chcesz wstawiać na TikToka muszą być zgodne z wartościami firmy. Przede wszystkim zastanów się, czy to własnie na tej platformie znajduje się Twoja grupa odbiorcza. Jeśli tak, zastanów się, jakich treści będą od Ciebie oczekiwali. Jeśli decydujesz się na prowadzenie TikToka z założeniem budowania wizerunku marki, a niekoniecznie do prowadzenia kampanii, odpowiedz na pytanie: Jak chcę, żeby inni widzieli moją firmę? Co może ich interesować, a co wręcz przeciwnie? Pamiętaj również, że TikTok to przede wszystkich platforma zapewniająca rozrywkę. Treści merytoryczne są w porządku, ale warto czasem dodać luźniejszy filmik, który pokaże użytkownikom, że jesteście nie tylko profesjonalną firmą, ale również ludźmi, którzy lubią pożartować i mają do siebie dystans.

Nawiązanie relacji z odbiorcami

Użytkownicy TikToka są jednymi z bardziej aktywnych w porównaniu do innych portali społecznościowych. Twoje filmy mogą stać się tzw. viralem, co skutkuje większym zainteresowaniem ze strony użytkowników – niekoniecznie z Twojej grupy odbiorczej. W celach promowania Twojej marki, nawiązuj kontakt z każdą osobą komentującą. Odpisuj na komentarze, wchodź w interakcję z innymi twórcami. Pokaż, że nie zależy Ci tylko na polubieniach czy zarobku, ale przede wszystkim na zbudowaniu zaangażowanej grupy odbiorczej, czy też widzów, którzy będą w przyszłości śledzili działania Twojej firmy.

Kampanie reklamowe

Oczywiście, oprócz działań organicznych, jest również opcja skorzystania z płatnych reklam na TikToku, które są najbardziej oczywistym działaniem marketingowym. TikTok jest obecnie najbardziej opłacalną, pod względem finansowym, platformą, w porównaniu do Facebooka lub Google. Więcej o kampaniach reklamowych na TikToku przeczytasz w naszym artykule.

Zanim jednak zdecydujesz się na płatne reklamowanie, spróbuj osiągnąć zasięgi działaniami organicznymi, bezpłatnymi. Jak? Tego dowiesz się w naszym artykule o tworzeniu treści przyciągających odbiorców.

Jeśli nie masz jeszcze TikToka, teraz jest czas, aby to zmienić, ponieważ wiesz już, jak wykorzystać TikTok w marketingu! W czasie czekania na link aktywacyjny do zatwierdzenia konta, zajrzyj do naszego poradnika, jak podłączyć kartę do konta reklamowego, a jeśli masz jakieś pytania – śmiało pisz na maja@bestin.media. Zajrzyj też na naszego TikToka! Natomiast jeśli interesują Cię reklamy TikTok, zobacz naszą ofertę!

Sprawdź również
Słownik marketingowy A

Słownik marketingowy A

AIDA (Awareness, Interest, Desire, Action) – model podejmowania decyzji zakupowej. Affiliate – Marketing afiliacyjny – technika marketingu internetowego, w której reklamodawca (sprzedawca) deleguje wykonanie działań

Czytaj więcej »