Jak poprawić jakość danych w Google Analytics

Jak poprawić jakość danych w Google Analytics?

Posiadając Google Analytics zapewne chcesz zbierać dane jak najlepszej jakości i ułatwiać sobie pracę zamiast utrudniać, prawda?

Więc jak poprawić jakość danych w Google Analytics?

1. Przede wszystkim sprawdź czy dobrze zbierasz dane i czy poprawnie zaimplementowałaś/eś tagi na stronę. Ułatwi to darmowa wtyczka Google Tag Assistant, która pokazuje liczbę tagów i ich stan poprzez kolory:
Zielony kolor – tag został zaimplementowany poprawnie, nie wykryto w nim żadnych problemów.
Niebieski kolor – jest ok, po prostu wkradł się mały błąd lub tag jeszcze na coś czeka, np. aby inny tag się odpalił.
Żółty kolor – ostrzeżenie, że coś może być nie tak.
Czerwony kolor – stan krytyczny i należy sprawdzić, co poszło nie tak, ponieważ dane mogą być nieprawidłowo wyświetlane.

2. W ustawieniach usługi włącz raporty demograficzne i zainteresowań. Pozwoli to na zbieranie danych o wieku, płci i zainteresowaniach, a dzięki temu lepiej poznasz użytkowników swojej strony.

funkcje reklamowe w Google Analytics

3. Utwórz drugi widok danych, w którym będą zawarte filtry. Tworząc konto Google Analytics, dostajemy 1 widok – Wszystkie dane witryny. Dobrze jest dodać drugi widok i nazwać go np. Master, a następnie dodać do niego filtry, takie jak adres IP komputera, z którego pracujesz. Pozwoli to nie liczyć Twoich wejść na stronę jako ruch użytkowników. Pozostaw widok Wszystkie dane witryny, aby w razie problemów zobaczyć dane na widoku bez filtrów.

widok danych w Google Anylitcs

Mam nadzieję, że ten tekst okazał się dla Ciebie przydatny i wiesz, jak poprawić jakość danych w Google Analytics. Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na maila agata@bestin.media. Po przeczytaniu tego tekstu koniecznie zajrzyj do artykułu o zastosowaniu Google Analytics w audycie strony lub o poprawnym mierzeniu danych w Google Analytics. Zapoznaj się także z supportem Google! Dowiedz się także, jak poprawnie mierzyć daneNatomiast jeśli interesują Cię reklamy Google, zobacz naszą ofertę!

Sprawdź również