Jak poprawić jakość danych w Google Analytics

Jak poprawić jakość danych w Google Analytics?

Posiadając Google Analytics zapewne chcesz zbierać dane jak najlepszej jakości i ułatwiać sobie pracę zamiast utrudniać, prawda?

Więc jak poprawić jakość danych w Google Analytics?

1. Przede wszystkim sprawdź czy dobrze zbierasz dane i czy poprawnie zaimplementowałaś/eś tagi na stronę. Ułatwi to darmowa wtyczka Google Tag Assistant, która pokazuje liczbę tagów i ich stan poprzez kolory:
Zielony kolor – tag został zaimplementowany poprawnie, nie wykryto w nim żadnych problemów.
Niebieski kolor – jest ok, po prostu wkradł się mały błąd lub tag jeszcze na coś czeka, np. aby inny tag się odpalił.
Żółty kolor – ostrzeżenie, że coś może być nie tak.
Czerwony kolor – stan krytyczny i należy sprawdzić, co poszło nie tak, ponieważ dane mogą być nieprawidłowo wyświetlane.

2. W ustawieniach usługi włącz raporty demograficzne i zainteresowań. Pozwoli to na zbieranie danych o wieku, płci i zainteresowaniach, a dzięki temu lepiej poznasz użytkowników swojej strony.

funkcje reklamowe w Google Analytics

3. Utwórz drugi widok danych, w którym będą zawarte filtry. Tworząc konto Google Analytics, dostajemy 1 widok – Wszystkie dane witryny. Dobrze jest dodać drugi widok i nazwać go np. Master, a następnie dodać do niego filtry, takie jak adres IP komputera, z którego pracujesz. Pozwoli to nie liczyć Twoich wejść na stronę jako ruch użytkowników. Pozostaw widok Wszystkie dane witryny, aby w razie problemów zobaczyć dane na widoku bez filtrów.

widok danych w Google Anylitcs

Mam nadzieję, że ten tekst okazał się dla Ciebie przydatny i wiesz, jak poprawić jakość danych w Google Analytics. Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na maila agata@bestin.media. Po przeczytaniu tego tekstu koniecznie zajrzyj do artykułu o zastosowaniu Google Analytics w audycie strony lub o poprawnym mierzeniu danych w Google Analytics. Zapoznaj się także z supportem Google! Dowiedz się także, jak poprawnie mierzyć daneNatomiast jeśli interesują Cię reklamy Google, zobacz naszą ofertę!

Sprawdź również
Czym jest cold mailing

Czym jest cold mailing?

Cold mailing to jeden z najbardziej efektywnych narzędzi marketingu internetowego. Jego głównym celem jest zbieranie leadów oraz nawiązywanie relacji z potencjalnymi Klientami. Czym jest cold

Czytaj więcej »