Inspiracje na content w Social Media

Inspiracje na content w Social Media

Nowy Rok wiąże się z odświeżeniem strategii contentu firm w Social Mediach. Użytkownicy stają się coraz bardziej wymagający i oczekują kreatywnych, interesujących treści. Twórcy często zadają sobie pytanie, jak przyciągnąć odbiorców na swoje portale i wywołać większą aktywność i ruch na stronach. W tym wpisie znajdziesz Inspiracje na content w Social Media.

Inspiracje na content w Social Media

1. Real Time Marketing

Real Time Marketing to obecnie jedna z najskuteczniejszych strategii marketingowych. Jeśli znany jest Ci nasz poprzedni wpis o RTM, wiesz, dlaczego właśnie ta strategia cieszy się tak dużą popularnością oraz w jaki sposób możesz ją wykorzystywać.

Budowanie contentu na RTM opiera się przede wszystkim na śledzeniu obecnych trendów w Internecie oraz wydarzeń. Nawiązywanie do znanych Internautom aspektów sprawia, że algorytm jest nam przychylny, a sam post osiąga wysokie wyniki aktywności i wyświetleń.

2. Współpraca z influencerami

Podjęcie współpracy z influencerami to znakomity sposób na podbicie swoich statystyk. Osoby z wysokimi zasięgami i zbudowaną grupą odbiorców mogą promować Twoją firmę, a ty możesz wykorzystać to do budowania swojego contentu np. organizować z nimi posty sponsorowane, konkursy lub kampanie. Pamiętaj jednak, aby z głową wybierać osoby, które staną się wizytówką Twojej firmy. Warto zwrócić się o propozycję współpracy do mikroinfluencerów z konkretnej branży kompatybilnej z Twoją. Takie osoby tworzą wokół swoich profili mniejszą, ale zdecydowanie bardziej zaangażowaną społeczność, aniżeli influencerzy z milionowymi zasięgami.

3. Edukacja

Jeśli Twoja firma specjalizuje się w danej dziedzinie, podziel się swoim doświadczeniem z odbiorcami. Rzetelne i edukacyjne treści są przydatne dla osób, których interesuje Twoja branża. Wiedzę możesz przekazywać za pomocą karuzel na Instagramie, krótkich stories lub wpisów na Facebooku. Pamiętaj o zasadzie: krótko i zwięźle. Zbyt duża ilość tekstu może przytłoczyć odbiorców, ponieważ nie są oni przyzwyczajeni do długiego skupiania uwagi na jednym wpisie. Zainteresuj ich grafiką, jasnymi hasłami oraz rzetelną i przydatną wiedzą.

4. Monitoring Internetu

Przeglądanie komentarzy, forów internetowych lub dyskusji w mediach społecznościowych może się okazać bardzo przydatna dla budowania Twojego contentu. Bardzo często użytkownicy w swoich wypowiedziach zawierają tematy, pytania lub wątpliwości, które są aktualnie obiektem ich zainteresowania. Wyjdź im potrzebom naprzeciw i stwórz wpis, który będzie dla nich przydatny i pomocny.

5. Odbiorcy

Twoi odbiorcy to najlepsze źródło inspiracji do budowania contentu. Zapytaj ich, jakie treści są dla nich interesujące, o czym chcieliby czytać i jakiej wiedzy potrzebują. Możesz zrobić to za pomocą ankiet, postu z pytaniem otwartym lub bezpośrednich wiadomości. Zwracaj uwagę również na pytanie, jakie są Ci zadawane prywatnie lub pod poszczególnymi postami i spróbuj odpowiedzieć na nie w formie wpisu. Pokażesz tym, że zależy Ci na swoich odbiorcach oraz że mają realny wpływ na budowanie Twojego profilu.

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się dla Ciebie przydatny, a brak weny contentowej już Ci nie grozi, ponieważ znasz inspiracje na content w Social Media Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na: maja@bestin.media. Zajrzyj do naszych innych wpisów! Dowiedz się także, jaki będzie marketing w 2022 roku!

Sprawdź również