Google Moja Firma – Jak dodać użytkownika do wizytówki

Umiejętność dodawania użytkownika do wizytówki Google Moja Firma może się przydać, kiedy chcesz dać dostęp do konta agencji marketingowej, albo dodać kogoś z firmy.  W tym artykule po kolei wyjaśnię kroki, które trzeba wykonać, aby dodać użytkownika do wizytówki Google Moja Firma.

Jakie rodzaje dostępu można nadać nowemu użytkownikowi?
  • Właściciele

Właściciele mają uprawnienia, aby dodawać innych użytkowników. Na koncie zawsze jest jeden właściciel główny – tej osoby nie można usunąć z profilu, chyba że przekaże się jej rolę innej osobie.

  • Menedżerowie

Menedżerowie mają podobne uprawnienia co właściciele, ale nie mogą usunąć profilu firmy i nie mogą zarządzać użytkownikami.

Dokładna lista uprawnień znajduje się w supporcie Googla.

Co dalej?

Po wybraniu roli, nadszedł czas na dodanie użytkownika do konta Google Moja Firma.

  1. Z menu wizytówki wybieramy zakładkę Użytkownicy.
  2. Następnie klikamy Dodaj użytkowników.
  3. Wpisujemy maila osoby, którą chcemy dodać, wybieramy jej rolę i klikamy Zaproś. Teraz wystarczy, że użytkownik zaakceptuje zaproszenie, które dostanie na swojego maila.
Zakończenie

Mam nadzieję, że ten tekst okazał się dla Ciebie przydatny i dowiedziałaś/eś się czegoś nowego. Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na maila agata@bestin.media. Po przeczytaniu tego artykułu, zajrzyj koniecznie do pozostałych treści.

Więcej wpisów