Instagram - aplikacje do prowadzenia konta

Aplikacje do prowadzenia konta na Instagramie

Instagram – aplikacje do prowadzenia konta. Instagram sam w sobie oferuje wiele narzędzi oraz funkcji, które znacznie pomagają w pracy jako Social Media Manager lub Content Creator. Budowanie kontentu, a przede wszystkim spójna identyfikacja marki, czyli kolory, szablony, fonty, to ważny element wizerunku marki. Poniżej podpowiadamy Ci dobre, przydatne aplikacje na Instagrama.

Aplikacje na Instagram do edycji zdjęć

Aplikacje do edycji zdjęć na Instagrama mają szerokie pole narzędzi i jest ich bardzo wiele. Poniżej znajdziesz nasze top 5. Każda bezpłatna aplikacja jest możliwa do pobrania w sklepie Google lub Apple.

Preview

Jeśli zwracasz uwagę na estetykę i spójność Twojej instagramowej siatki (tzw. feedu), aplikacja Preview będzie dla Ciebie prawą ręką. Dzięki temu narzędziu, możesz zaplanować wizualnie posty w taki sposób, aby pasowały do poprzednich.

Unfold

Wygląd i estetyka Instagram Stories nie jest bez znaczenia. Aplikacja Unfold została stworzona do kreowania wyjątkowych relacji, które z pewnością wyróżnią się na tle innych. Unfold oferuje kilka standardowych szablonów, czcionek oraz kolorów, które możesz wykorzystać przy tworzeniu Twojego stories. W narzędziu możliwy jest również zakup szerszej gamy szablonów oraz funkcji. Jeśli Instagram Stories są dla Ciebie bardzo ważne, aplikacja Unfold jest dla Ciebie!

VSCO

VSCO było swego czasu topową aplikacją do przeróbki zdjęć, ale jej sława wciąż trwa. Aplikacja oferuje możliwość obrabiania zdjęć oraz nakładania na nich wyjątkowych filtrów, które z pewnością stworzą spójną siatkę na Twoim profilu.

Canva jako aplikacja do Instagrama?

Na koniec niezawodna Canva, która poniekąd łączy w sobie wszystkie poprzednie narzędzia. Występuje zarówno w wersji mobilnej jak i na desktopach. Funkcji, jakie daje to narzędzie, jest ogrom, ale najistotniejsze z nich to: szablony na posty, rolki oraz relacje, możliwość edycji filmów oraz zdjęć, duży zasób elementów darmowych. Canva jako aplikacja do Instagrama? Tak!

Aplikacje na Instagram do edycji wideo

Inshot

Inshot to aplikacja mobilna dla wszystkich fanów filmików, które na Instagramie mają się coraz lepiej. W narzędziu możesz przerabiać nie tylko posty w postaci wideo, ale również Rolki (Reels), które obecnie królują na Instagramie i pozwalają zbierać twórcom ogromne zasięgi.

CapCut

Jeśli chodzi o aplikacje na Instagram do edycji wideo, jedną z najlepszych jest także CapCut. Jest to darmowy edytor filmików, który pozwala także je tworzyć. Oprócz podstawowych funkcji, takich jak przeróbka wideo, tekst, naklejki, filtry, kolory, a także muzyka, CapCut oferuje bezpłatne zaawansowane funkcje, w tym animację klatki kluczowej, płynne efekty w zwolnionym tempie, kluczowanie kolorem, a także stabilizację, które pomogą Ci zarejestrować oraz wychwycić chwile.

Generowanie hashtagów na Instagramie

Hashtagi na Instagramie mają wiele przydatnych funkcji, które przydadzą Ci się w prowadzeniu konta:

  • Hashtagi pozwalają na grupowanie i kategoryzację treści na Instagramie. To ułatwia przeglądanie i odkrywanie postów dotyczących konkretnych zainteresowań.
  • Dodanie popularnych hashtagów do swoich postów może pomóc w zwiększeniu widoczności.
  • Hashtagi mogą pomóc w budowaniu społeczności wokół konkretnego tematu.

Aplikacje na Instagram do generowania hashtagów

Jedną z najbardziej znanych aplikacji na Instagrama do generowania hashtagów jest in Tags. Według twórców, in Tags wykorzystuje technologię AI, aby “stworzyć unikalny zestaw hashtagów dla różnych mediów społecznościowych, aby organicznie zwiększyć liczbę obserwujących i polubień”.

Aplikacje na Instagram, które warto używać

Poza obróbką zdjęć i wideo oraz generowaniem hashtagów, są także inne aplikacje na Instagram, które warto używać, a które opiszemy poniżej:

Strona remove.bg – przydatna aplikacja do Instagrama?

Tak! Remove.bg to przydatna aplikacja do Instagrama, ponieważ pozwala w błyskawicznym tempie usunąć niechciane tło ze zdjęcia, które może wypaść bez niego zdecydowanie lepiej. Ponadto dzięki niemu można w w innej aplikacji wstawić nowe tło, które jest korzystniejsze.

Lightroom przydatną aplikacją do Instagrama?

Tak jak w przypadku poprzedniej strony, Lightroom także można wykorzystać do prowadzenia swojego konta. Aplikacja od Adobe pozwala edytować zdjęcia i wideo, a także je rejestrować. W swojej bazie Lightroom posiada także świetne ustawienia wstępne i bardzo dobre filtry do zdjęć. Lightroom przydatną aplikacją do Instagrama? Tak!

Inne przydatne aplikacje na Instagrama

Aplikacja Instagram pozwala na bardzo wiele czynności związanych z edycją i przeróbką zdjęć (edytor zdjęć, repostowanie na Instagramie, filtry Instagram, filtry twarzy Instagram) oraz muzyką w tle Instagram, jednak warto wspomagać się innymi aplikacjami. Ponadto warto też zastanowić się nad kwestiami bezpieczeństwa. Bitwarden pozwala na bezpieczne przechowywanie haseł, zwłaszcza jeśli prowadzisz konto prywatne i konto “otwarte”. Warto też w ustawieniach aplikacji Instagram (i nie tylko, warto to robić w ustawieniach danej aplikacji) włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Aplikacje przydatne do rozwijania Instagrama

Aplikacje przydatne do rozwijania Instagrama zawierają się w powyższych akapitach, jednak warto znać także jeszcze jedną aplikację, mianowicie Planoly. Planoly to praktycznie bezpłatna aplikacja do prowadzenia kont w mediach społecznościowych. Świetnie sprawdza się jako aplikacja do planowania Instagrama, ponieważ możesz w niej ustawić posty na kilkanaście dni, zapominając o ich publikowaniu. Ponadto aplikacja jest bardzo ładna i intuicyjna, co pomaga w korzystaniu z niej.

Aplikacje na Instagram do opisywania zdjęć – czy takowe istnieją?

Dedykowanych aplikacje na Instagram do opisywania zdjęć raczej nie cieszą się sławą. Zamiast nich warto używać aplikacji takich jak Planoly, gdzie można dowolnie planować i edytować przyszłe posty.

Odpicuj swój Instagram!

Korzystaj z bezpłatnych aplikacji, które widzisz powyżej. Dzięki nim z łatwością poprowadzisz swojego Instagrama, stworzysz dobre hashtagi, zaplanujesz content i przerobisz zdjęcia!

Jeśli znasz jeszcze inne aplikacje, którymi chcesz się podzielić, koniecznie wyślij mi je na maja@bestin.media i koniecznie zajrzyj na naszego bloga, gdzie znajdziesz inne ciekawe oraz edukujące dla każdego wpisy! Natomiast jeśli interesują Cię reklamy Instagram Ads, zobacz naszą ofertę!

Sprawdź również
Słownik marketingowy N

Słownik marketingowy N

Newsletter – posiada jeden stały wygląd szablonu, że zmieniającą się tylko treścią w kolejnych edycjach. Jest formą komunikacji regularnej. Jego celem jest informowanie o nowościach,

Czytaj więcej »
Jak tworzyć newsletter

Jak tworzyć newsletter?

Newsletter to jedna z najefektywniejszych sposobów na budowanie relacji z potencjalnymi klientami. Dodatkowo jest to opcja praktycznie darmowa, która może być wspierana płatną reklamą na

Czytaj więcej »