Słownik marketingowy W

Słownik marketingowy W

Web 2.0 – określenie serwisów internetowych, w których podstawową rolę odgrywa treść generowana przez użytkowników tych serwisów. Termin funkcjonuje od 2004 r. (twórcy: O’Reilly Media i MediaLive Innternetional).

Wizyta – seria odsłon na danej witrynie, pomiędzy którymi nie wystąpiła przerwa dłuższa niż 30 minut.

Wireframe, makieta – statyczna ilustracja obrazująca kształt docelowego rozwiązania.

Wskaźnik zwrotów – % świadomości (lub liczba), które nie zostały dostarczone do odbiorcy (kwestie techniczne, ustawienia skrzynki, usunięcia konta).

Wzór F – uśredniony wzorzec patrzenia na strony takie jak np. Wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce internetowej.

Wyszukiwarka internetowa (search engine) – to narzędzie przedstawione postaci strony internetowej ze specjalnym oprogramowaniem umożliwiającym użytkownikom odnalezienie interesujących ich informacji w Internecie.

White Hat SEO (WHS) – działania SEO zgodne z wytycznymi Google dla webmasterów.

Wyświetlenia strony – to liczba wyświetleń profilu strony przez użytkowników, włącznie z osobami zalogowanymi i niezalogowanymi do Facebooka.

Wyświetlenia – wskazują, ile razy treści pochodzące z Twojej strony lub jej dotyczące pojawiły się na ekranach odbiorców

Wykluczenia (przy targetowaniu) – możliwe wykluczenia grupy odbiorców np. z danego miasta, zainteresowania itd.

Wskaźnik trafności reklamy (1 – 10) – widoczny w raporcie po uzyskaniu ok. 500 wyświetleń reklamy.

Wydarzenia na FB – można reklamować; płatność za potwierdzenie udziału w wydarzeniu.

Wearables, urządzenia ubieralne – ubrania oraz akcesoria zawierające w sobie komputer oraz zaawansowane technologie elektroniczne, Smart zegarki, Biżuteria, Opaski, Okulary (Google Glass, Słuchawki).

Wymiar – to charakterystyka, która może przyjmować różne wartości, przykładowo: rodzaj przeglądarki, system operacyjny itd.

Sprawdź nasz słownik Z!

Sprawdź również
Czemu leady są ważne

Czemu leady są ważne?

Leady to osoby lub firmy, które pozostawiają kontakt do siebie poprzez np. formularze i ankiety. Są to potencjalni Klienci, którzy są realnie zainteresowani Twoją ofertą. 

Czytaj więcej »