Słownik marketingowy N

Słownik marketingowy N

Newsletter – posiada jeden stały wygląd szablonu, że zmieniającą się tylko treścią w kolejnych edycjach. Jest formą komunikacji regularnej. Jego celem jest informowanie o nowościach, zmianach, ofertach, czy aktualizwacjach w obrębie danej firmy lub tematu.

Nienaturalne linkowanie (SPAMING) – linki są pozyskiwane poprzez umieszczanie ich na forach internetowych czy też przez Systemy Wymiany Linków. (Zob.: Black Hat SEO)

Nowy marketing – (Inbound Marketing) – tym terminem określa się każdą strategię marketingową polegającą nie na kupowaniu, a na wypracowaniu zainteresowania odbiorców.

Narzędzia (Tools) – podmioty, które dostarczają oprogramowanie do realizacji kampanii reklamowych w Internecie, do zarządzania emisją i do serwowania reklam graficznych, tekstowych, do wysyłki mailingów, do pomiaru skuteczności kampanii reklamowych, do badania ruchu na stronach internetowych, itd.

NFC – Near Field Communication – krótko zasięgowy, wysokoczęstotliwościowy, radiowy standard komunikacji pozwalający na bezprzewodową wymianę danych na odległość do 20 centymetrów (np. Płatności, dane pomiędzy telefonami – kontakty, zdjęcia itp.).

(NOT SET) – nieokreślona, nieustalona czy też niezdefiniowana. Wartość ta pojawia się w przypadku, gdy Analytics nie potrafi rozpoznać z jakiej kampanii przyszedł dany użytkownik lub jakie słowo kluczowe wpisał przychodząc na nasz serwis.

(NOT PROVIDED) – dane niedostępne ze względu na ochronę prywatności użytkownika przez Google

NOA – Najbardziej oczekiwana akcja – to czynność, którą użytkownik powinien zrobić po wejściu na Twoją stronę internetową. Może to być wykonanie telefonu (umieść go wtedy w jak najłatwiejszy do znalezienia miejscu), wypełnienie formularza, zapisanie się na email. NOA może być utożsamiana z konwersją. (zob.: konwersja)

Sprawdź nasz słownik M!

Sprawdź również
Słownik marketingowy S

Słownik marketingowy S

SEM – (czyli: Search Engine Marketing) – ma na celu promowanie stron internetowych poprzez zwiększenie ich widoczności na stronach wyników wyszukiwania. SEM składa się z

Czytaj więcej »
Czym jest cold mailing

Czym jest cold mailing?

Cold mailing to jeden z najbardziej efektywnych narzędzi marketingu internetowego. Jego głównym celem jest zbieranie leadów oraz nawiązywanie relacji z potencjalnymi Klientami. Czym jest cold

Czytaj więcej »
Czym jest brief marketingowy?

Czym jest brief marketingowy?

Agencje marketingowe często wymagają, aby firmy przed rozpoczęciem współpracy wypełniły brief. Niewątpliwie, informacje z briefu ułatwiają zaplanowanie działań marketingowych. Tylko czym jest brief marketingowy? Co

Czytaj więcej »