Jak podpiąć kartę płatniczą do konta Google Ads - okładka

Jak podpiąć kartę płatniczą do konta Google Ads?

Zastanawiasz się, jak podpiąć kartę płatniczą do konta Google Ads? Rozpoczęcie działalności reklamowej w systemie Google Ads wymaga karty płatniczej. Do niedawna można było wybrać jedną z dwóch metod płatności. Pierwsza metoda, czyli płatności ręczne, nie jest już dostępna. Jednak jest możliwa sytuacja, że kiedyś założone konto, które miało opcję płatności ręcznych, nadal może się rozliczać według tej metody.

Na ten moment, przy zakładaniu nowego konta dostępne są jedynie płatności automatyczne. W skrócie jest to sytuacja, gdzie Google obciąża kartę płatniczą po 30 dniach lub w momencie osiągnięcia określonego progu płatności. Aby rozliczać się z Google, należy prawidłowo dodać kartę płatniczą do konta reklamowego.

Jak należycie rozliczać się z Google?

Po pierwsze, trzeba utworzyć Konto Płatnika. Google wymaga następujących danych: NIP, nazwa i adres firmy, imię i nazwisko płatnika oraz adres płatnika.

Po drugie, teraz trzeba dodać kartę płatniczą. Może to być karta debetowa lub kredytowa. Aby to lepiej wyjaśnić, poniżej w punktach opisuję poszczególne kroki:

  1. Z górnego menu w Google Ads wybieramy Płatności, a następnie Ustawienia.

Kartę płatniczą w Google Ads
2. Sprawdzamy, czy zgadza się kraj rozliczenia.

Kraj rozliczenia kartę płatniczą
3. Klikamy „Utwórz profil płatności”.
4. Sprawdzamy, czy zgadza się „Typ konta” oraz „Cel użycia” i wpisujemy „Nazwę i adres firmy”.

Kartę płatniczą w Google Ads
5. Wprowadzamy dane karty. Będzie tutaj wymagane imię i nazwisko właściciela karty płatniczej, numer karty, data ważności karty oraz numer CVC z odwrotu karty.
6. Klikamy, że akceptujemy „Warunki korzystania z usługi Google Ads. Od tej chwili reklamy będą prawidłowo rozliczane. 

Zdarza się tak, że Google potrzebuje potwierdzenia od płatnika, że płatnik dobrze podpiął kartę do konta. Co za tym idzie, może zlecić transakcję na 0 zł. Należy wtedy wykonać przelew i Google uzna, że karta została podpięta prawidłowo.

Co zrobić, gdy płatnik zmieni kartę?

Należy wtedy wejść w Ustawienia płatności, tak jak to pokazałam na pierwszym obrazku. W lewym menu trzeba wejść w zakładkę Formy płatności. Będzie tam widać obecną kartę i dodatkowe opcje. Na wszelki wypadek zalecam w pierwszej kolejności dodać nową formę płatności, a dopiero po tym kroku usunięcie starej karty. 

Podsumowując, w Google Ads należy rozliczać się płatnościami automatycznymi. Aby dodać kartę płatniczą do konta, należy utworzyć Konto Płatnika, a następnie wpisać dane karty. 

Mam nadzieję, że ten tekst okazał się dla Ciebie przydatny. Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na maila agata@bestin.media. Po przeczytaniu tego artykułu koniecznie zajrzyj do artykułu o Google Ad Grants.

Sprawdź również
Czemu leady są ważne

Czemu leady są ważne?

Leady to osoby lub firmy, które pozostawiają kontakt do siebie poprzez np. formularze i ankiety. Są to potencjalni Klienci, którzy są realnie zainteresowani Twoją ofertą. 

Czytaj więcej »