Jak dodać użytkownika do konta Google Ads - okładka

Jak dodać użytkownika do konta Google Ads?

Umiejętność dodawania użytkownika do konta Google Ads jest bardzo przydatna, kiedy chcesz dać dostęp do konta agencji marketingowej lub po prostu dodać kogoś z firmy.  W tym artykule po kolei wyjaśnię kroki, które trzeba wykonać, aby dodać użytkownika do konta Google Ads.

Jakie rodzaje dostępu można nadać nowemu użytkownikowi?
 • Tylko e-maile
  Ta opcja daje użytkownikowi możliwość wyświetlania raportów.
 • Płatności
  Ta opcja daje użytkownikowi możliwość wyświetlania informacji i edytowania informacji rozliczeniowych.
 • Tylko do odczytu
  Ta opcja daje użytkownikowi możliwość wyświetlania kampanii i używania narzędzi do planowania, wyświetlania informacji rozliczeniowych, wyświetlania raportów, edytowania raportów, wyświetlania użytkowników, menedżerów i połączeń usług oraz dodawania użytkowników z dostępem tylko do e-maili.
 • Standardowy
  Ta opcja, oprócz zakresu “Tylko do odczytu” dodaje możliwość edytowania informacji rozliczeniowych.
 • Administrator
  Ta opcja jest wzbogaceniem dostępu “Standardowego” o edytowanie użytkowników, menedżerów i połączeń usług.

Poziom uprawnień należy przemyśleć, w zależności od tego czy dostęp jest przyznawany kolejnemu pracownikowi w firmie, czy agencji marketingowej, z którą rozpoczynamy współpracę. 

Co dalej?

Kiedy już zdecydujesz jaki dostęp nadać użytkownikowi, czas by go dodać. Aby to wyjaśnić, przedstawię kilka kroków poniżej:

 1. Z głównego menu w Google Ads wybieramy Narzędzia i ustawienia, a następnie Dostęp i bezpieczeństwo

 
użytkownik w google ads
dodawanie uzytkownika menu 2
2. Następnie klikamy plus i wpisujemy maila użytkownika, a następnie wybieramy zakres, jaki ma posiadać nasz użytkownik.
użytkownik w google ads
użytkownik w google ads
3. Klikamy „Wyślij zaproszenie”. Teraz wystarczy, że użytkownik zaakceptuje zaproszenie do konta, które przyjdzie mu na maila.
Jak dodać menedżera do konta Google Ads?

Tak właśnie wygląda dodawanie użytkownika do konta. A co, jeśli nawiązaliśmy współpracę z agencją marketingową? Wtedy lepiej jest podpiąć konto reklamowe do menedżerskiego konta agencji. Jedyne co trzeba zrobić to znaleźć numer konta Google Ads (w prawym górnym rogu ekranu) i wysłać je agencji. Następnie, kiedy agencja wyśle prośbę uzyskania statusu menedżera, należy wejść w ustawienia takie same jak dodawanie nowego użytkownika. Jedyna różnica polega na tym, że klikamy wtedy zakładkę Menedżerowie. W tym miejscu będzie widniała prośba agencji, którą należy zaakceptować. 

Google Ads
Wskazówki na koniec
 • Nie podawaj nikomu Twojego hasła. Jeśli pojawi się osoba, która będzie potrzebowała dostępu do konta, to dodaj osobnego użytkownika z odpowiednim zakresem uprawnień.
 • Aby dodać użytkownika do konta Google Ads, osoba ta musi mieć maila założonego w Google, czyli tzw. Gmaila.
 • Jeśli współpraca z agencją czy danym użytkownikiem nie potrwa długo, nie martw się. W każdej chwili możesz usunąć dostęp użytkownikowi. Przycisk, który do tego służy, znajduje się w tej samej zakładce, co dodawanie użytkowników. Jednak wtedy, zamiast niebieskiego plusa, należy odszukać dodanego już użytkownika i w kolumnie “Czynności” kliknąć “Usuń dostęp”. Wówczas użytkownik straci dostęp.

Mam nadzieję, że ten tekst okazał się dla Ciebie przydatny i dowiedziałaś/eś się czegoś nowego. Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na maila agata@bestin.media. Po przeczytaniu tego artykułu, zajrzyj koniecznie do pozostałych o Google Analytics i Google Ads. Dowiedz się także, jak dodać użytkownik do konta Google Analytics!

Sprawdź również