Jak dodać użytkownika do Google Search Console? - jak dodać użytkownika

Jak dodać użytkownika do Google Search Console?

Czasami, gdy nowa osoba dołącza do zespołu lub gdy agencja marketingowa prosi o dostęp, przydaje się umiejętność dodawania użytkowników do Google Search Console. Jak dodać użytkownika do Google Search Console?

Jakie rodzaje dostępu można nadać nowemu użytkownikowi?

 

  • Właściciel

Właściciel ma pełną kontrolę nad kontem w Google Search Console. Może dodawać i usuwać użytkowników, może konfigurować ustawienia, może wyświetlać dowolne dane i może korzystać ze wszystkich narzędzi.

  • Uprawnienia pełne

Użytkownik z pełnym dostępem może przeglądać wszystkie dane i może wykonywać niektóre działania. Tutaj znajduje się link do supportu Google’a, w którym możesz zobaczyć szczegóły uprawnień.

  • Uprawnienia ograniczone
    Użytkownik z ograniczonymi uprawnieniami może przeglądać wszystkie dane.

Jeśli nadal nie wiesz, jaki rodzaj dostępu przydzielić agencji marketingowej, to proponuję, aby nadać dostęp właściciela.

Jak dodać nowego użytkownika do Google Search Console?

 

  1. Z menu po lewej stronie wybierz „Ustawienia”, a następnie w sekcji “Ustawienia usługi” wybierz “Użytkownicy i uprawnienia”.Google Search Console ustawieniaGoogle Search Console uprawnienia
  2. Kliknij “Dodaj użytkownika”Google Search Console dodaj użytkownika
  3. Wpisz adres e-mail użytkownika i wybierz poziom uprawnień.Google Seach Console dodaj użytkownika2
  4. I gotowe. Użytkownik powinien mieć zaproszenie na mailu.
Zakończenie

Mam nadzieję, że ten tekst okazał się dla Ciebie przydatny i dowiedziałaś/eś się czegoś nowego. Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na maila ania@bestin.media. Po przeczytaniu tego artykułu, dowiedz się, jak dodać użytkownika do Google Tag Managera!

Sprawdź również
Słownik marketingowy U

Słownik marketingowy U

UGC – (czyli: User Generated Content) – treści (wpisy, zdjęcia, wideo itp.) tworzone przez użytkowników serwisu, platformy itp. Unique User/Unique Visitor (UU/UV) – unikalny użytkownik.

Czytaj więcej »