Jak dodać użytkownika do Google Analytics?

Umiejętność dodawania użytkownika do konta Google Analytics jest przydatna, kiedy chcesz dać dostęp do konta agencji marketingowej lub po prostu dodać kogoś z firmy. W tym artykule po kolei wyjaśnię kroki, które trzeba wykonać, aby dodać użytkownika do konta Google Analytics.

Jakie rodzaje dostępu można nadać nowemu użytkownikowi?

 

  • Administrator

Ten użytkownik ma pełną kontrolę nad kontem Google Analytics. Może zarządzać użytkownikami. Posiada uprawnienia edytującego.

  • Edytujący

Ten użytkownik ma pełną kontrolę nad usługą w Google Analytics. Nie może zarządzać użytkownikami. Posiada uprawnienia analityka.

  • Analityk

Ten użytkownik może zarządzać zasobami związanymi z usługą. Posiada uprawnienia przeglądającego.

  • Przeglądający

Ten użytkownik może wyświetlać raporty i prowadzić w nich działania.

  • Brak

Użytkownik nie ma przypisanej roli.

Szczegółowa lista uprawnień znajduje się pod tym linkiem. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj dostępu przydzielić agencji marketingowej, to proponuję, aby nadać dostęp administratora z funkcją publikacji. Wtedy upoważniona osoba może tworzyć wersje i obszary robocze, a także wprowadzać i publikować zmiany.

Jak dodać nowego użytkownika do Google Analytics?

 

  1. Z lewego menu na dole wybierz zębatkę “Administracja”Google Analitycs administracja
  2. Następnie z poziomu konta wybierz “Zarządzanie dostępem do konta”Zarządzanie dostępem do konta w administracji
  3. Kliknij plus i wybierz opcję “Dodaj użytkowników”Google Analitycs dodawanie użytkowników
  4. Wprowadź adres e-mail użytkownika, którego chcesz dodać i wybierz uprawnienia, jakie ma posiadać.Google Analitycs adres
Zakończenie

Mam nadzieję, że ten tekst okazał się dla Ciebie przydatny i dowiedziałaś/eś się czegoś nowego. Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na maila agata@bestin.media. Po przeczytaniu tego artykułu, zajrzyj koniecznie do pozostałych treści.

 

Więcej wpisów